Badanie Vegatestem, wieloletni specjalista
Magnez stabilizuje ATP, pozwala na kopiowanie I naprawianie DNA oraz RNA.W magnezie występują silą i moc, która nie ma równej sobie nigdzie w medycynie. Nic nie zastąpi magnezu, nic nie może równać się z efektem jaki przynosi magnez komórkom ludzkim. Bez wystarczającej ilości magnezu ciało starzeje się przedwcześnie, akumuluje toksyny i pozostałości kwasów.Chlorek magnezu jest niezbędny w leczeniu dolegliwych chorób, w szczególności raka.

MAGNEZ A RAK

Magnez stabilizuje ATP, pozwala na kopiowanie I naprawianie DNA oraz RNA.W magnezie występują silą i moc, która nie ma równej sobie nigdzie w medycynie. Nic nie zastąpi magnezu, nic nie może równać się z efektem jaki przynosi magnez komórkom ludzkim. Bez wystarczającej ilości magnezu ciało starzeje się przedwcześnie, akumuluje toksyny i pozostałości kwasów.Chlorek magnezu jest niezbędny w leczeniu dolegliwych chorób, w szczególności raka.

2 Nadmiar magnezu, powoduje zanikanie guzów okostnej.Dr Aleksandrowicz wyciągnął następujące wnioski ze swoich badań. Niedobór magnezu i przeciwutleniaczy jest poważnym ryzykiem predysponującym do białaczki. Inne badania wskazały że 46% badanych pacjentów chorujących na raka cierpiało na niedobór magnezu.

3.Odkryto, że wypadki niedoboru magnezu - hipermagnezji -u pacjentów chorych na raka są bardzo częste. W badaniach nad zwierzętami wykryto, że brak magnezu był przyczyną nowotworów gruczołów chłonnych.

4. Magnez jest ważnym minerałem, który może chronić przed nowotworem. Podobnie jak odwodnienie lub asfiksja (brak powietrza) może prowadzić do śmierci tak brak magnezu może być bezpośrednią przyczyną powstawania nowotworów. Magnez potrzebny jest do transportu ponad 300 enzymów i jonów a jego rola w metabolizmie fosfolipidow i kwasów tłuszczowych wpływa na przenikalność i trwałość błon. Jego niedobór wpływa na fizjologiczny zanik komórek co może prowadzić do nowotworu.Wszystko, co osłabia komórki prowadzi do infekcji, które są integralna częścią powstawania choroby nowotworowej. Niedobór magnezu działa bezpośrednio na kondycję naszych komórek. Bez odpowiedniej dawki magnezu, nasze komórki wapnieją i zanikają.

5 Ponad 300 różnych enzymów używa magnezu w procesie katalizy, włączając ATP metabolizm. Magnez ułatwia ich katalizę, metabolizm, aktywacje kreatynową, kinezę oraz potasowo-sodowa ATP - aze. Wiadomo, ze powstawanie raka powoduje zakłócenia w rozprowadzaniu magnezu, co przyczynia się do zwiększenia jego ilości we krwi poprzez utratę w tkankach nienowotworowych. Zarówno czynnik rakotwórczy jak i niedobór magnezu zwiększają przepuszczalność i płynność błony komórkowej. Naukowcy odkryli, że jest znacznie mniej wiązania typu Mg++ w błonie fosforowej komórek rakowych niż w normalnej błonie komórkowej.

6 Magnez chroni komórki przed metalami ciężkimi jak aluminium, rtęcią,, ołowiem,kadmem, berylem i niklem.Magnez jest niezbędny dla przeżycia naszych komórek, ale jego znaczenie jeszcze wzrasta w czasach gdy nasze ciała są każdego dnia bombardowane ciężkimi metalami. Magnez jest niezbędny do syntezy glutationu. Synteza -glutamyl cystyny, glikolu (glicyny), ATPgglutationu wymaga (trójfosoforan adenozyny) i jonów magnezu. W przypadku niedoboru magnezu -glutamyl transpeptydaza jest obniżony. Zdaniem doktora Russelagenzym Blaylock, niski poziom magnezu jest powiązany ze znacznym wzrostem wytwarzania wolnych rodników jak również obniżeniem poziomu glutationu. Jest to istotne gdyż glutation jest jedną z niewielu znanych cząsteczek przeciwutleniaczy neutralizujących rtęć. Bez czyszczącej i odtoksyczniającej pracy glutationu (magnezu) komórki zaczynają obumierać, gdyż odpadki komórkowe i metale ciężkie odkładają się tworząc sprzyjającej warunki do powstawania śmiertelnych komórek rakowych.

7. Przy radykalnej zmianie w przepływie jonów z zewnętrznych i wewnętrznych błon komórkowych osłabiane są komórki rakowe oraz przywracany jest poziom magnezu. Dr Anglieri wysunął teorię, że modyfikacja błon komórkowych powoduje zmiany komórkowe prowadzące do nowotworów. Badając komórki rakowe odkrył, że zawierają one znacznie mniej magnezu niż komórki zdrowe. Zasugerowano, ze niedobór magnezu może wywołać powstawanie raka poprzez zwiększanie przepuszczalności błony komórkowej. Uboga w magnez błona komórkowa wydaje się mieć gładszą powierzchnię i obniżoną lepkość niż normalna błona – podobne zmiany następują w komórkach osób chorych na białaczkę. Zaobserwowano istotną zmiana w przepływie jonów między zewnętrzną i wewnętrzną błoną komórkową (podwyższony poziom wapnia i sodu; obniżony stan magnezu i potasu), zarówno w uszkodzonych błonach rakowych jak i tych z niedoborem magnezu. Ponadto doświadczenia wykazały, że po podaniu soli ołowiu szczury z niedoborem magnezu częściej zapadały na białaczkę niż te które miały jego właściwy poziom, co sugeruje że magnez ma właściwości ochronne.

8.Magnez ma wielorakie działanie na błony komórkowe poprzez procesy obejmujące mechanizmy transportu jonów i wapnia. Magnez jest odpowiedzialny za utrzymywanie poziomu sodu i potasu. Dawno temu naukowcy odkryli, ze uzupełnianie magnezu u tych, którzy cierpią na jego deficyt, jak na przykład chroniczni alkoholicy, powoduje spadek zachorowań na nowotwór złośliwy. Współcześni naukowcy odkryli, iż spożywanie każdego rodzaju alkoholu - wina, piwa, alkoholu destylowanego - prowadzi do ryzyka zachorowań na raka piersi u kobiet. Uczeni pod kierunkiem Dr. Artura Klatskiego z ośrodka medycznego Kaiser w Oaklad w Kalifornii przedstawili wyniki swoich badań na Zjeździe Europejskiej Organizacji Walki z Rakiem w Barcelonie w 2007 roku. Według nich, u kobiet które spożywają 1 lub 2 jednostki alkoholu dziennie, ryzyko zachorowań na raka piersi wzrasta o 10%. U kobiet, które spożywały więcej niż 3 drinki dziennie ryzyko to wzrastało aż o 30%. Wynika z tego ze im większe spożycie alkoholu tym większy niedobór magnezu.

9.Rak piersi jest drugim po raku płuc najczęstszym nowotworem powodującym śmierć wśród kobiet. W tym roku zostanie zdiagnozowany u 1,2 miliona kobiet z czego 500,000 umrze.Zgodnie z badaniami opublikowanymi w Wielkiej Brytanii w 2002 roku przez The British Journal of Cancer, 4% wszystkich zachorowań na raka piersi spowodowane jest spożywaniem alkoholu. Istnieje pytanie czy zachorowania te są spowodowane bezpośrednio przez alkohol, czy zanikiem magnezu wypłukiwanego przez alkohol. Mimo, iż niektóre badania pokazały, ze umiarkowane spożycie alkoholu może chronić przed chorobami serca, nie można zapominać że również prowadzi do zachorowań na choroby nowotworowe. Możliwe, że gdyby kobietom które objęto badaniem, podawano także dodatkowo magnez, badania te nie wykazałyby wzrostu zachorowań na raka spowodowanego spożyciem alkoholu.

10.Od dawna wiadomo, ze alkohol uszczupla zapasy magnezu, dlatego jest on podawany pacjentom zmagającym się z choroba alkoholowa, którzy zdecydowali się na odwyk.Naukowcy z Uniwersytetu Minnesota odkryli, ze dieta bogata w magnez zmniejsza ryzyko zachorowań na raka jelita grubego.Wcześniejsze badania w Szwecji wykazały, że kobiety które przyjmowały więcej magnezu chorowały na raka o 40% rzadziej niż kobiety które przyjmowały go mniej.

11.Hipomagnezemia - obniżony poziom magnezu we krwi - została wykryta u dzieci cierpiących na anoreksje.Studia wykazały podwyższony poziom zachorowań na raka w regionach o niskim poziomie magnezu w glebie i wodzie pitnej. W Egipcie zachorowania na nowotwory występują tylko w 10% w porównaniu do Europy. W miejscowościach rolniczych zachorowania na nowotwory praktycznie nie występowały. Różnica polegała na tym, że mieszkańcy tych okolic przyjmowali 10 razy więcej magnezu niż mieszkańcy większości krajów zachodnich.

12.Naukowcy z uczelni medycznej na Tajwanie odkryli że u pacjentów o wysokim poziomie magnezu w organizmie rzadziej występują nowotwory żołądka.Prawdopodobnie trudno byłoby znaleźć pacjenta z nowotworem, u którego poziom magnezu byłby w normie. Prawdopodobnie komórki rakowe po prostu nie występują w środowisku gdzie poziom magnezu jest wysoki.Zdrowy rozsądek nakazuje zatem dołączyć magnez do naszej codziennej diety. Niedobór magnezu został powiązany z duża ilością zaburzeń klinicznych, jednakże medyczny establishment nie chce do końca zaakceptować jego funkcji. Pomimo, ze magnez jest odpowiedzialny za usprawnianie produkcji substancji obronnych takich jak antyciała oraz aktywność białych ciałek, lekarze nie używają go przy leczeniu chorób nowotworowych. Chętnie zapisują chemioterapie, która znacznie obniża jego poziom w organizmie.

13.Zaniedbaniem jest nieprzyjmowanie magnezu, szczególnie w przypadku chorych na nowotwór. Onkolog, który ignoruje poziom magnezu w organizmie swojego pacjenta może być porównany do lekarza który nie zaczyna sztucznego oddychania kiedy pacjent przestaje oddychać. Ci, którzy maja za sobą lub będą zaczynali chemioterapie maja 4 razy większy powód do uzupełniania magnezu w organizmie. Chlorek magnezu jest pierwszą i najważniejszą pozycją w strategii leczenia nowotworów. Preparat ten powinien być pierwszą rzeczą o której myślimy o leczeniu nowotworów. Potrzeba 3 do 4 miesięcy aby poziom magnezu powrócił do właściwej normy. Przy intensywnej terapii już po kilku dniach po rozpoczęciu kuracji chlorkiem magnezu pacjenci odczuwają zmiany.

14.Magnez posiada wielką moc, może uratować pacjentów chorych na nowotwór. Wszystko co należy zrobić, to wlać preparat do wanny z wodą podczas kąpieli lub użyć bezpośrednio na ciało.Preparat chlorku magnezu w bezpośrednim zetknięciem z ciałem działa błyskawicznie na przewlekły lub gwałtowny ból.

15.Zdaniem ekspertów duże dawki wapnia mogą zwiększyć ryzyko zachorowania na raka prostaty. Dr Carmen Rodriuez z Uniwersytetu Harvarda przeprowadziła badania na 50 000 mężczyzn. Wynika z nich że ci, którzy przyjmowali od 1,5000 do 1,999 mg wapna dziennie, dwa razy częściej chorowali na raka prostaty niż ci, którzy przyjmowali 500 mg lub mniej. Mężczyźni, którzy przyjmowali więcej niż 2000 mg wapna dziennie cztery razy częściej chorowali na tę chorobę.Wapno i magnez mają przeciwne skutki w działaniu na strukturę organizmu. Im bardziej organizm jest niepodatny i nieelastyczny tym mniej wapna a więcej magnezu potrzebuje.

16. W 1998 roku naukowcy z Uniwersytetu Harvarda opublikowali rezultaty badań dotyczące przyjmowania produktów nabiałowych na grupie 526 mężczyzn chorych na raka prostaty oraz 536 zdrowych. Rezultaty badań tych pokazały 50% wzrost ryzyka zachorowań na raka prostaty u mężczyzn zdrowych oraz wzrost przerzutów u mężczyzn chorujących na tę chorobę.W 2001 roku naukowcy opublikowali badania, w których wykazali, że wśród 20 885 mężczyzn, którzy spożywali nabiał, ci którzy spożywali duże ilości tych produktów o 32% byli bardziej narażeni na zachorowanie na raka prostaty.Szkodliwy efekt spożywania zbyt dużej ilości wapna to tworzenie się kamieni nerkowych oraz inne choroby nerek. Wysoki poziom wapna jest również łączony z artretyzmem, zwyrodnieniem naczyń, zwapnieniem tkanek miękkich, zawałem, nadciśnieniem oraz zaburzeniami równowagi minerałów w organizmie takich jak magnez, cynk, fosfor i żelazo. Wysoki poziom wapna ingeruje w ochronny efekt działania witaminy D.

17. Magnez jest minerałem powodującym odmłodzenie i przeciwdziała zwapnieniom naszych organów i komórek co jest charakterystyczne w procesie starzenia się organizmu. Polecana proporcja magnezu do wapna waha się od 1:2 do 1:1.

18. Aż 30% energii komórek jest używana do wypompowania wapna z komórek. Lekarze, którzy stosują w kuracjach dożylne podawanie magnezu, znają korzyści podnoszenia poziomu magnezu u pacjentów, nawet jeśli jest to chwilowe. Dla pacjentów chorych na raka przyjmowanie magnezu przez skórę połączone z przyjmowaniem doustnym oferuje szansę na podniesienie poziomu magnezu szybko i efektywnie.W nagłych przypadkach preparat chlorku magnezu rozprowadzany na ciele jak krem do opalania jest skuteczną kuracją. Magnez jest kluczem poprawnej asymilacji wapna oraz innych ważnych składników pokarmowych. Jeżeli spożywamy za dużo wapna bez wystarczającej ilości magnezu, nadmiar wapna nie jest właściwie utylizowany i może stać się szkodliwy.Niedobór wapna jest widoczną oznaką niedoboru magnezu. Wymagana ilość wapna dla mężczyzn i kobiet jest niższa niż poprzednio sądzono.

Oczyszczanie organizmu enzymami Bołotowa

 

oczyszczanie organizmu i leczenie raka według Huldy Clark

 

Katalog częstotliwości pasożytów wg Rife Clark i innych

 

Leczenie raka według Lebiediewa