Badanie Vegatestem, wieloletni specjalista
Parazyt: Candida albicans

Parazytoza: drożdżyca (kandydoza, kandydiaza) - Candidiasis

Wiadomości ogólne

Kandydozy są grzybicą wielopostaciową. Ograniczają się do jednego miejsca w organizmie lub wywołują objawy ogólnoustrojowe i ciężkim przebiegu. I tak np. Candida pasożytuje na błonach śluzowych jamy ustnej, jelita grubego, na skórze gładkiej lub owłosionej, w drogach moczowych, w układzie oddechowym, w drogach płciowych, a nawet na tkance nerwowej. Stanowią także składnik naturalnej mikroflory przewodu pokarmowego ludzi zdrowych. Przy obniżonej odporności organizmu, podczas podawania antybiotyków, kortykosteroidów i leków immunosupresyjnych, grzyb zmienia saprofityczny tryb życia na pasożytniczy.

Przykładem parazytozy wywołanej przez Candida albicans jest kandydiaza płuc Candidiasis pulmonum. Porażają płuca, drogi oddechowe i opłucną. Chorobie często towarzyszą zmiany skórne oporne na leczenie. Przejawem zakażenia dróg oddechowych są białawe naloty i plamki grzybni na nabłonku. Ponadto kaszel i gorączka, zwiększone wydzielanie śluzu.

Zakażenie płuc objawia się gorączką, kaszlem, obfitą plwociną, osłabieniem ogólnym. W plwocinie stwierdza się zarodniki lub strzępki grzyba, które można wyhodować na specjalnych pożywkach.

Oczyszczanie organizmu enzymami Bołotowa

 

oczyszczanie organizmu i leczenie raka według Huldy Clark

 

Katalog częstotliwości pasożytów wg Rife Clark i innych

 

Leczenie raka według Lebiediewa