Badanie Vegatestem, wieloletni specjalista
Skórożarłoczek skryty – (Dermatophagoides pteronyssinus)

Dane ogólne

Roztocz dorastający do 400 m m długości. Ciało owalne, barwy białej. Szczecinki na idiosomie i odnóżach długie, sterczące. Przebywa w grubych kocach, kapach, dywanach, łóżkach, fotelach, kołdrach, poduszkach. Odżywia się naskórkiem człowieka, bakteriami, grzybami i szczątkami roślin. Wydzieliny i wydaliny tego roztocza wywołują alergię (wyprysk, świąd skóry, astma i td.). Przenosi się wraz z kurzem. Im starsza tapicerka na meblach i pościel (poduchy, kołdry) tym więcej osobników je zamieszkuje i silniej działają alergogennie.

Leczenie

Podaje się leki ogólne i miejscowe przeciwhistaminowe, przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, przeciwświądowe, uspokajające. Leczenie na ogół objawowe. W razie potrzeby leki przeciwdychawicze.

Leczenie przyczynowe i profilaktyka

wyeliminowanie roztoczy z mieszkania: łóżka wodne, brak tapicerki, unikanie firan, dywanów, wszelkich “łapaczy kurzu”, wentylatory z filtrami, zachowanie czystości w mieszkaniu przy użyciu odkurzaczy z filtrami wodnymi. Utrzymywanie mieszkania w dobrym stanie technicznym (szczelne okna, brak szpar w podłogach i ścianach, brak uwilgotnienia ścian). Częste zmienianie pościeli, w tym poduszek i kołder. Częsta zmiana odzieży. Unikanie gromadzenia starych ubrań w szafach. Acarosan (Allergopharma) – pianka /300 ml/, proszek /750g), aerozol /500 ml/ - do niszczenia roztoczy w tkaninach, szparach podłogowych, meblach i t.d.

Oczyszczanie organizmu enzymami Bołotowa

 

oczyszczanie organizmu i leczenie raka według Huldy Clark

 

Katalog częstotliwości pasożytów wg Rife Clark i innych

 

Leczenie raka według Lebiediewa