Badanie Vegatestem, wieloletni specjalista

OCZYSZCZANIE WĄTROBY

PRZEPIS WG: WILLIAM DONALD KELLEY „ONE ANSWER TO CANCER”, 1999
http://www.drkelley.com/CANLIVER55.html

Składniki:
A.Kwas jabłkowy lub kwas ortofosforowy (rozpuszcza żółć, zmniejsza adhezję wewnątrz kamieni).
B.Siarczan magnezu doustnie i we wlewie doodbytniczym, rozkurcza mięśnie gładkie. Większe konkrementy mogą przejść przez rozkurczony przewód żółciowy.
C.Nierafinowana oliwa z oliwek, powoduje skurcz pęcherzyka i przewodów żółciowych i usunięcie konkrementów.
D.Lewatywy retencyjne z kawy (roztwór kawy zatrzymywany w jelicie grubym). Pobudzają wydzielanie żółci i rozkurczają mięśnie gładkie przewodów żółciowych.

Dla osób po ukończonym 15 roku życia.

[Dot. chorych nowotworowych: zabieg wykonać w pierwszym tygodniu programu leczenia metabolicznego wg Kelleya. Za zgodą lekarza powtarzać co 2 miesiące. Należy przyjmować również pozostałe przewidziane programem suplementy.]

1.Przez 5 dni poprzedzających sam zabieg pić jak najwięcej soku jabłkowego lub cydru [jabłecznik, fermentowany sok z jabłek] oprócz normalnych posiłków. Najlepszy do tego celu będzie świeżo przygotowany sok z jabłek z uprawy organicznej. W dalszej kolejności sok jabłkowy lub cydr (niesłodzony, bez dodatków chemicznych i najlepiej z uprawy organicznej).
2.W południe szóstego dnia zjeść normalny obiad.
3.Dwie godziny po obiedzie wypić 1 lub 2 łyżki stołowe siarczanu magnezu rozpuszczonego w 30-90 ml ciepłej wody mineralnej, wody filtrowanej metodą odwróconej osmozy lub wody destylowanej. Dla niektórych smak może być nieprzyjemny. W takim przypadku zapić mieszaninę  niewielką ilością soku z owoców cytrusowych (najlepiej świeżo wyciśniętego).
4.Cztery godziny po obiedzie wziąć litrową lewatywę z kawy z rozpuszczoną w niej jedną czwartą szklanki siarczanu magnezu. Należy ją zatrzymać przez 15 minut i wydalić. Kawę zaparzyć tak mocną na ile pozwala tolerancja, ale nie mocniejszą niż 6 łyżek stołowych mielonej kawy na pół litra wody. Objawy przedawkowania: bezsenność, nerwowość, drżenie, dreszcze, uczucie pustki w głowie lub zawrotu głowy.
5.Pięć godzin po obiedzie wypić łyżkę stołową siarczanu magnezu, rozpuszczoną jak poprzednio (punkt 3).
6. Sześć-siedem godzin po obiedzie można według uznania nic nie jeść. Jednakże zaleca się spożyć sałatkę z surowych owoców, stosując jak największą rozmaitość owoców sezonowych. Jako przybranie do sałatki można użyć wg uznania ciężką, niepasteryzowanej śmietanę bitą z niewielką ilością surowego (nietopionego) miodu. Sałatki tej można zjeść każdą ilość. Gdy surowe owoce są niedostępne, można użyć owoców mrożonych, jak truskawki, czarne jagody, jeżyny, maliny itd.).  Można je także przybrać bitą śmietaną i zjadać w dużych ilościach. Owoce lub soki cytrusowe można spożywać, jeśli się chce, po daniu z owoców i bitej śmietany. Jednak każda osoba z hipoglikemią [tak w oryginale w internecie, zapewne chodzi o hiperglikemię] winna dostosować zjadaną ilość sałatki do indywidualnego progu tolerancji.
7. Wieczorem można wybrać jedną z trzech możliwości (uwaga: oliwa bardzo silnie obkurcza woreczek żółciowy i przewody żółciowe, usuwając w ten sposób zalegające latami kamienie. Wszystkie soki winny być najlepiej świeżo wyciśnięte):
A: Wypić pół szklanki nierafinowanej oliwy z oliwek, a następnie niewielką ilość soku pomarańczowego, grejpfrutowego lub rozcieńczonego soku z cytryny, jeśli smak oliwy jest nieprzyjemny.
B. Wypić pół szklanki nierafinowanej oliwy z oliwek zmieszane z pół szklanki soku pomarańczowego, grejpfrutowego lub rozcieńczonego soku z cytryny,
C. Wypijać 4 łyżki stołowe nierafinowanej oliwy z oliwek, a następnie 1 łyżkę stołową soku z owoców cytrusowych co 30 minut, do osiągnięcia łącznej ilości 180 ml wypitej oliwy. Ten wariant zalecany jest dla osób bardzo słabych lub takich, które w przeszłości miały problemy z woreczkiem żółciowym. Stwierdzono, że pomocne bywa przepłukanie ust napojem na bazie alkoholu, np. sherry, by wyzbyć się pozostałości smaku oliwy. Jeśli napój na bazie alkoholu nie jest dostępny, spróbować naturalnego napoju gazowanego, albo wody sodowej. (Nie połykać napoju alkoholowego ani gazowanego). (Uwaga: Jeśli ktoś zwymiotuje podczas spożycia oliwy i soku, należy kontynuować procedurę do samego końca. Nie ma konieczności uzupełniania ilości, która została zwymiotowana. Nudności odczuwane podczas tego procesu wskazują zwykle na pobudzenie woreczka żółciowego i/lub wątroby).
1. Natychmiast po wypiciu oliwy i soku (albo podczas picia) położyć się do łóżka na prawy bok, przyciągając przed zaśnięciem prawe kolano do brody na 30 minut. Ułatwia to wypływanie oliwy z żołądka i pomaga wpływaniu zawartości woreczka żółciowego i/lub wątroby do jelita cienkiego.
2. Jeśli ktoś w nocy czuje się niedobrze, można wziąć następną mocną lewatywę z kawy z rozpuszczoną w niej jedną czwartą szklanki siarczanu magnezu.
3. Jeśli następnego ranka są silne nudności, spróbować pozostać w łóżku, póki się trochę nie złagodzą. Nie prowokować wymiotów.
4. Po wstaniu z łóżka należy wziąć kolejną mocną lewatywę z kawy z siarczanem magnezu lub też na godzinę przed śniadaniem wypić łyżkę stołową siarczanu magnezu rozpuszczoną w 30-90 ml ciepłej wody mineralnej, wody filtrowanej metodą odwróconej osmozy lub wody destylowanej.
5. Jeśli nawet po lewatywie w dalszym ciągu odczuwa się nudności albo dużą bolesność w nadbrzuszu, należy przejść na lekką dietę: owoce (surowe lub gotowane na parze), jogurt lub kefir i świeżo wyciśnięte soki warzywne (zwłaszcza z dodatkiem soku z młodych liści buraków).
Pomocne wskazówki:
1.Jedna tabletka chlorowodorku betainy (np. amerykańskie preparaty Mega-Acid A lub Beta-Z) przed snem pomoże zredukować nudności w nocy.
2.Jeśli jest stała skłonność do nudności po spożyciu oliwy, wówczas po dawkach oliwy i soku z cytrusów należy wypić dwie łyżki stołowe soku z aloesu.
3.Nudności w nocy zmniejszają się także po przyłożeniu termoforu na okolicę wątroby (pod prawym łukiem żebrowym).
Uwaga: Nie należy się zrażać powyższymi wzmiankami o nudnościach, wymiotach, bolesności żołądka, ponieważ ostatnie dwa objawy występują bardzo rzadko. Wiele osób znosi tę procedurę z minimalnym dyskomfortem, a po jej zakończeniu prawie każdy czuje się dużo lepiej. Płukanie wątroby i woreczka żółciowego w opisany sposób pobudza i oczyszcza te narządy jak nic innego.
Często osoby cierpiące latami z powodu kamieni żółciowych, braku apetytu, dolegliwości wątrobowych, bólów pleców, nudności i mnóstwa innych objawów następnego dnia po płukaniu znajdują w stolcu kamienie żółciowe. Mają one kolor jasno- do ciemnozielonego, galaretowatą konsystencję i wielkość od „pestek winogron” do „wiśni”. Jeśli w stolcu znajduje się ich duża ilość, płukanie należy powtórzyć po dwóch tygodniach.
Post
Po płukaniu wątroby i żołądka można zacząć post. Powinien on trwać dzień do dwóch. Dajemy teraz organizmowi okazję do odpoczynku i oczyszczenia się z odpadów na poziomie poszczególnych komórek. Każdego dnia postu należy wypić litr świeżego soku z marchwi i pół litra soku z selera plus dowolna ilość wody filtrowanej metodą odwróconej osmozy albo wody destylowanej. Najlepiej jest rozcieńczyć surowy sok taką samą ilością wody filtrowanej metodą odwróconej osmozy albo wody destylowanej.
Ważne jest pamiętać, że jeśli nie przyjmuje się dostatecznej ilości płynów, to toksyny robią się bardziej stężone i nie są usuwane w naturalny sposób.



Przepis wg: Hulda Regehr Clark, "The Cure for All Cancers", New Century Press, San Diego, 1993

Składniki: siarczan magnezu - 4 łyżki stołowe
oliwa z oliwek - pół szklanki (dokładnie), szklanka = 0,25 l
duży czerwony grejpfrut lub dwa mniejsze - na 2/3 - 3/4 szklanki  soku
ornityna (Ornithine) kapsułki 500 mg - 4-8 (nasenne, na wszelki wypadek)
słomka do picia
półlitrowy słoik ze szczelną pokrywką

Poprzedniego dnia i od rana - dieta beztłuszczowa (wegeteriańska bezmleczna). Dieta beztłuszczowa podwyższa ciśnienie w drogach żółciowych. Odstawić wszystkie niekonieczne lekarstwa i inne preparaty (np. witaminy).

UWAGA: poniższego rozkładu czasowego przestrzegać z dokładnością do 10 minut.

Od godz. 14.00 - post zupełny (nie jeść i nie pić!). Siarczan magnezu rozpuścić w 3 szklankach wody i schłodzić w lodówce do temperatury lodowatej (tak łatwiej się pije). Będzie to wypite w 4 równych porcjach. (Siarczan magnezu otwiera zwieracz Oddiego czyli ujście przewodu żółciowego wspólnego do dwunastnicy).

18.00. Wypić I porcję siarczanu magnezu. Dla poprawy smaku można dodać pół łyżeczki witaminy C w proszku. Można popić paroma łykami wody albo wypłukać usta.
Wyjąć oliwę i grejpfrut z lodówki.

20.00. Wypić II porcję siarczanu magnezu. Zrobić wieczorną toaletę, przygotować łóżko.

21.45. Wlać oliwę do słoika, wycisnąć ręcznie grejpfrut do szklanki (lepiej więcej soku, 3/4 szklanki). Miąższ usunąć widelcem. Dodać do oliwy, zakręcić szczelnie pokrywkę i wstrząsać do uzyskania jednolitej wodnistej mieszaniny (udaje się to tylko ze świeżym sokiem grejpfrutowym).
Skorzystać z toalety jeden lub więcej razy.

22.00 - najpóźniej 22.15. Wypić przygotowaną mieszaninę. Z pierwszymi łykami zażyć 4 kapsułki ornityny (lub 8, jeśli się już przedtem cierpiało na bezsenność). Łatwiej jest wypijać przez słomkę. Wypić łykając na stojąco w ciągu 5 minut (15 minut w przypadku osób w bardzo podeszłym wieku lub bardzo osłabionych). Między łykami można leżeć.

NATYCHMIAST po wypiciu iść do łóżka i położyć się płasko na plecach z głową wysoko na poduszce. Leżeć tak w całkowitym spokoju przez co najmniej 20 min. ZASNĄĆ. W razie nieprzestrzegania może nie być efektu.

Następnego ranka po obudzeniu: wypić III porcję siarczanu magnezu. Jeśli są bóle brzucha lub nudności, poczekać, aż miną, potem wypić siarczan magnezu. Można wrócić do łóżka. Nie wypijać tego roztworu przed 6.00 rano.

2 godziny później: wypić IV (ostatnią) porcję siarczanu magnezu. Można wrócić do łóżka.

Po kolejnych 2 godzinach: można jeść. Zacząć od soku owocowego. Pół godziny później zjeść owoc. Godzinę później można jeść normalne posiłki (lekka dieta). Do kolacji powinno wrócić dobre samopoczucie.

Rano należy spodziewać się biegunki, w stolcu powinny się znajdować zielonkawe lub brunatne kamienie. Pływają one na powierzchni wody ze względu na zawartość cholesterolu. Czasem przewody żółciowe są wypełnione kryształkami cholesterolu, które nie utworzyły okrągłych kamieni. Krystałki te ujawniają się w postaci "sieczki" pływającej po powierzchni wody w muszli. Może ona być brunatno zabarwiona.
W razie niecałkowitego oczyszczenia (nawrót objawów) zabieg  można powtarzać w odstępach dwutygodniowych. Nigdy nie oczyszczać wątroby podczas innej choroby.

Oczyszczanie wątroby jest bardzo bezpieczne. Autorka podaje, że na ponad 500 przypadków, w tym wiele osób po siedemdziesiątym i osiemdziesiątym roku życia, nikt nie trafił do szpitala, nikt nawet nie zgłaszał bólu. Jednak  niektóre osoby mogą się żle czuć przez kolejne 1-2 dni. Oznacza to, że należało wcześniej przeprowadzić kurację przeciwpasożytniczą oraz oczyszczenie nerek (metodami naturalnymi).


PRZEPIS WG: ПАВЕЛ КУРЕННОВ, "РУССКИЙ НАРОДНЫЙ ЛЕЧЕБНИК", МОСКВА 1991

3 dni postu na świeżo robionym soku jabłkowym: od 8.00 do 20.00 co 2 godziny po 2 szklanki. Sok jabłkowy zmiękcza kamienie.
Jeśli nie ma wypróżnienia, wieczorem pół łyżeczki ziół rozwalniających np. "Figury 1" (przełknąć i popić sokiem z jabłek), wyjątkowo - lewatywę z ciepłej wody. (Lewatywę można zrobić trzeciego dnia na godzinę przed właściwym zabiegiem, czyli o godz. 18.00.)
Przygotować 0,5 litra oliwy i 0,5 litra świeżo wyciśniętego soku z cytryny (ok. 10 dużych, ładnych cytryn). Sok przecedzić przez sitko. Trzeciego dnia rozpocząć około godz. 19.00 i działać ściśle wg zegarka:
Wypić cztery łyżki stołowe oliwy i natychmiast zapić jedną łyżką stołową soku z cytryny.
Po DOKŁADNIE 15 min. powtórzyć w tej samej kolejności.
Powtarzać jak wyżej do wyczerpania oliwy. Po wypiciu całej oliwy wypić jednym haustem pozostały sok z cytryny. Będą nudności. Leżeć i ssać cytrynę. Starać się maksymalnie, by nie zwymiotować dużo oliwy z powrotem. Jeśli troszkę się zwróci, nie szkodzi. Byle tylko przestrzegać precyzyjnie 15 min. odstępów. W przeciwnym razie niektóre kamienie mogą pozostać w pęcherzyku.
W przypadku bólu (przechodzenie kamieni przez wąskie przejścia) rozłożyć dywan i tarzać się po nim. Przejdzie po kilkunastu minutach.


PRZEPIS WG: NORMAN WALKER (ŹRÓDŁO JAK WYŻEJ):
1. Oczyszczenie jelita (lewatywami)
2. Post na wodzie z sokiem cytrynowym (sok z 1 cytryny na szklankę ciepłej wody, 10-12 szklanek dziennie)
plus 1,5 litra dziennie soku marchwiowo (60%) - burakowo, lepiej botwinkowo (20%) - ogórkowego (20%).
Kamienie wychodzą już w pierwszym tygodniu tego postu przy objawach kilkunastominutowych kolek żółciowych.

W razie długotrwałych bólów, nudności lub wymiotów i gorączki, przejść na post zupełny i stosować lewatywy z kawy przez kilka dni.
Przepis: 3 średnio czubate  łyżki  stołowe  mielonej  kawy  na  1 lewatywę (1 wlewnik gumowy - ok. 1 litra), Gotować 3 minuty, po czym zmniejszyć ogień i zaparzać nie dopuszczając do wrzenia przez 15 min., ostudzić, przecedzić, dopełnić letnią wodą, stosować w temperaturze ciała. Wlewać w pozycji kolankowo-łokciowej albo w pozycji Trendelenburga (miednica wyżej, głowa niżej). Po wpuszczeniu położyć się na prawym boku. Starać się utrzymać w sobie 10-15 min. Nie przewracać się z boku na bok. Jeśli nie ma parcia po kwadransie, wstać i poruszać się normalnie, póki parcie nie wystąpi.
Nie stosować przewlekle, tylko w konieczności (wyjątek: nowotwory złośliwe).
Dodatkowo można dawać gorące okłady z oleju rycyoowego (kawałek flaneli zamoczyć w ciepłym oleju rycynowym, przyłożyć na prawe podżebrze, przykryć folią, na to cienki ręcznik i termofor z gorącą wodą, całość okryć dużym ręcznikiem lub kocem, zostawić na 30-60 min.)

Po usunięciu kamieni profilaktycznie: lecytyna granulat 2 łyżki stołowe dziennie (w czasie posiłków).

Unikać cukru i produktów zawierających cukier, wszelkich tłuszczów zwierzęcych i mięsa, potraw smażonych, ostro przyprawianych, margaryny, napojów słodzonych,  olejów ze sklepu (tylko tłoczone na zimno), kawy, czekolady, oczyszczanych węglowodanów.



WPŁYW POSTU LECZNICZEGO (18-25 DNI) NA FRAGMENTACJĘ KONKREMETÓW W WORECZKU ŻÓŁCIOWYM

P. Kuziw, L. Naumowa (Tarnopolska Akademia Medyczna)

Efektywność fragmentacji zależała od parametrów USG przed leczeniem.
Pod względem obrazu konkrementów w  USG całość 45 pacjentów podzielono na IV grupy:
I. konkrementy echoprzenikalne (widać cały przekrój konkrementu) o małej echointensywności (do 25 dB) - 13 osób
II. konkrementy echoprzenikalne o dużej echointensywności (ponad 25 dB) - 16 osób
III. konkrementy echonieprzenikalne (widać tylko zarys sylwetki konkrementu z przodu - objaw "sierpa") o małej echointensywności - 10 osób
IV. konkrementy echonieprzenikalne o dużej echointensywności - 6 osób

Z kolei fragmentację podzielono na:
a) pełną (fragmenty poniżej 3 mm)
b) niepełną (powyżej 3 mm, lecz nie więcej niż połowa średnicy początkowej)
c) częściową (fragmenty powyżej połowy średnicy początkowej)
d) nieefektywną (brak fragmentacji)

Brak fragmentacji miał miejsce w 75% przypadków z IV grupy pacjentów, w 25% - fragmentacja częściowa.
W grupach I - III brak fragmentacji nie wystąpił.
W I grupie w 98% doszło do pełnej fragmentacji.
W II grupie w 50% fragmentacja była pełna, w 22% niepełna, w 28% częściowa.
W III grupie -  49% fragmentacja pełna,  26% niepełna,  25% częściowa.
Łącznie w grupach I-III w 55% fragmentacja była pełna, w 15,5% niepełna, w 17,8% częściowa.

Wskazania do leczenia postem:
I grupa - pojedyncze (2-4) konkrementy łącznej objętości do 4,2 cm3 (co odpowiada jednemu konkrementowi o średnicy 2,0 cm) lub mnogie konkrementy zajmujące do 1/4 objętości woreczka żółciowego
II i III grupa - pojedyncze konkrementy o łącznej objętości do 0,6 cm3 (co odpowiada jednemu konkrementowi o średnicy 1,0 cm)

Dla chorych z IV grupy wskazane jest leczenie operacyjne. W razie odmowy pacjenta leczenie postem można prowadzić przy obecności w świetle woreczka pojedynczych (3-5) drobnych (do 5 mm) konkrementów.

Chorym z drobnymi konkrementami (do 5 mm) zaleca się picie ziół żółciopędnych 2 razy dziennie oraz drenaż pęcherzyka i dróg żółciowych z użyciem wód alkalicznych siarkowych albo szczaw 2 razy w tygodniu.
Drenaż bezsondowy: chory leży na prawym boku z półzgiętymi kolanami. W ciągu pół godziny wypija 2 szklanki wywaru z owoców dzikiej róży albo znamion kukurydzy, lub 1 szklankę 25% roztworu siarczanu magnezu lub 1-2 szklanki wody mineralnej, podgrzanej do 40-45 oC. Dla wzmocnienia wydzielania żółci na okolicę prawego podżebrza kładzie się termofor. Zabieg trwa 1,5 - 2 godziny.

Oczyszczanie organizmu enzymami Bołotowa

 

oczyszczanie organizmu i leczenie raka według Huldy Clark

 

Katalog częstotliwości pasożytów wg Rife Clark i innych

 

Leczenie raka według Lebiediewa