Badanie Vegatestem, wieloletni specjalista

Ciekawy artykuł o sposobach dbania o dobry stan naszych zębów przy użyciu Microhydrinu. Opisane metody można również stosować używając wody utlenionej.

Leonard Miller, doktor medycyny

Dr Leonard Miller uzyskał stopień bakałarza na Uniwersytecie w Bostonie, w 1966 roku, a stopień doktora stomatologii – w 1976 roku w Instytucie Stomatologii w Bostonie, Massachusetts. Przez dwa lata służył w Korpusie Stomatologicznym Sił Powietrznych USA. Jest członkiem amerykańskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Związku Stomatologicznego Massachusettes i Akademii Stomatologii Ogólnej. Przez 20 lat leczył pacjentów w swoim rodzinnym gabinecie stomatoloigii zachowawczej w Grafton, Massachusetts.

Uwaga! Chociaż artykuł mówi o dość drogim środku, jakim jest Microhydrin, wszystkie opisane procedury można wykonywać, używając jako taniego zastępnika wody utlenionej.

Woda utleniona, dzięki właściwościom bakteriobójczym, skutecznie usuwa wszystkie bakterie (łącznie z tymi, które powodują próchnicę). Wykazuje również właściwości wybielające zęby (jak widać, mozna nią rozjaśniać nie tylko włosy). Tak jak Microhydrin można ja wykorzystywać z dobrymi rezultatami do leczenia chorób przyzębia i zapobiegania paradontozie (zresztą informacja o używaniu jej do płukania dziąseł znajduje się na praktycznie każdym opakowaniu wody utenionej dostępnym w aptece).

Wiele innych zastosowań wody utlenionej omówił Iwan Nieumywakin w swojej książce „Woda utleniona na straży zdrowia”.

Microhydrin, stosowany do pielęgnacji jamy ustnej, okazał się być efektywnym środkiem, sprzyjającym utrzymywaniu higieny jamy ustnej, a także czynnikiem zmniejszającym powstawanie ubytków okołozębowych przy zapaleniach dziąseł i umiarkowanie wyrażonej paradontozie. Schorzenia te są pierwszym następstwem powstawania nalotu na zębach, a Microhydrin sprzyja usuwaniu go.

Przewlekła próchnica jest podstawową przyczyną utraty zębów u osób powyżej 35 roku życia. Podstawową przyczyną powstawania próchnicy i schorzeń tkanek okołozębowych są mikroorganizmy, znajdujące się w nalocie zębowym. Mikroby te wytwarzają substancje toksyczne uszkadzające tkanki. Przyczyną wstępnych objawów próchnicy jest kwaśna masa nalotu zębowego. Wobec braku odpowiedniego leczenia zapalenie dziąseł przechodzi w zapalenie okołozębowe, co może doprowadzić do utraty zęba.

Najlepszym sposobem profilaktyki zapalenia dziąseł jest walka z nalotem zębowym. Najbardziej niezawodnym sposobem zapobiegającym powstawaniu nalotu jest mechaniczne czyszczenie zębów przy pomocy szczoteczki do zębów (lub innych urządzeń). Podczas czyszczenia zębów nalot jest usuwany, a więc obniża się możliwość powstawania i rozwoju procesów zapalnych dziąseł oraz powstawania kamienia nazębnego. Wraz z usuwaniem nalotu zębowego, ustępuje zapalenie dziąseł – jeśli proces jest w fazie początkowej. Czyszczenie zębów jest bardziej wydajne jeśli użyjemy pasty lub proszku. Wstępne obserwacje wykazały, że jeśli przy oczyszczaniu zębów posługujemy się Microhydrinem, to ubytki okołozębowe zmniejszają się  z  4 – 6 mm na 2 – 3 mm. Wyniki takie uzyskano dodając jedną kapsułkę Microhydrinu do 150 ml wody  Crystal Energy. Szczoteczkę do zębów zanurza się w roztworze i czyści zęby jak zwykle.

Jeszcze jedną zaletą czyszczenia zębów z Microhydrinem jest postępujący i wyraźnie widoczny efekt wybielający, znacznie przewyższający działanie innych środków wybielających czy past znajdujących się w sprzedaży. Stosowanie Microhydrinu jest także mniej uszkadzające w porównaniu z innymi zabiegami stosowanymi do wybielania zębów, stosowanymi w gabinetach dentystycznych.

W skład nalotu zębowego wchodzą przede wszystkim rozmnażające się mikroorganizmy, ale także złuszczony nabłonek, leukocyty, makrofagi, zanurzone w gęstej i mocno scementowanej substancji międzykomórkowej. Nalot zębowy, w 20%, składa się z twardych organicznych i nieorganicznych substancji; pozostałe 80% rozpuszcza się w wodzie. Dodanie jednej kapsułki Microhydrinu do wody powoduje, że jej napięcie powierzchniowe obniża się z 73 do 45 dyn. Takie obniżenie napięcia powierzchniowego zabezpiecza łączenie się wody z cząstkami nalotu zwiększając ich rozpuszczalność. Zwieksza się efektywnośc usuwania nalotu z powierzchni zębów. Sadzę, że szczególnie ta właściwość Microhydrinu jest najbardziej ważna do uznania go za efektywny środek do pielęgnacji i troski o stan jamy ustnej. Zapobieganie powstawaniu nalotu zębowego może doprowadzić do odnowy zdrowia dziąseł.

Oczyszczanie organizmu enzymami Bołotowa

 

oczyszczanie organizmu i leczenie raka według Huldy Clark

 

Katalog częstotliwości pasożytów wg Rife Clark i innych

 

Leczenie raka według Lebiediewa