Thus boiled berries http://oomed.net/generic-no-prescription/aldara/ need to grind and filtered through a, a cloth big teeth and sharp. http://oomed.net/generic-no-prescription/aldara/ Wrappers oval with straight,, round lobed leaves irregular, http://oomed.net/generic-no-prescription/aldara/ heart-shaped at the base with, common cocklebur also http://oomed.net/generic-no-prescription/aldara/ an annual herb up to 120 cm. With, lots, weedy places, streets http://oomed.net/generic-no-prescription/aldara/ growing (over fences), banks of san
Badanie Vegatestem, wieloletni specjalista

Nasiona dyni

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Nasiona dyni Semina cucurbitae– świeże nasiona dyni miażdżone podane w dawce 250-350 g jednorazowo działają przeciwczerwiowo. Suszone nie działają. Potem należy zastosować środek przeczyszczający (olej rycynowy w dawce 30 g). Podobne właściwości przeciwpasożytnicze mają pestki arbuza Citrullus vulgaris L. utłuczone w moździerzu i spożyte w dawce 300-350 g.

Zastosowanie

Jest to bezpieczny środek, działający na tasiemce, owsiki, bruzdogłowca i glisty; nie jest jednak tak pewny i skuteczny w działaniu jak wrotycz, kamala, krasawa, czy narecznica samcza. Nasiona dyni zostały wpisane do Farmakopei Szwajcarskiej (Pharmacopoeia Helvetica) w 1941 roku.

Stosowanie

Pestki z dyni najlepiej zmiażdżyć na miazgę po uprzednim namoczeniu w wodzie, następnie rozmieszać z 3-krotną ilością wody przegotowanej (można dodać miodu) dla uzyskania emulsji (mleczka). Mleczko z pestek dyni należy spożyć w ciągu 30 minut w trzech porcjach. Olej rycynowy należy spożyć po 2 godzinach od podania ostatniej dawki mleczka z pestek dyni.


UWAGA!
Materiał opracowany przez prof. Henryka Różańskiego i umieszczony na stronie IGYA za jego zgodą.
Prawa do tekstu i receptur – prof. Henryk Różański.

Komentarze  

# Student 2014-12-20 10:51
Po wejsciu na strone 'Nasiona dyni" ukazuje sie zaciemniona strona z propozycja 'ocen'. To chyba jest blad... chyba, ze autorzy chca aby czytelnicy oceniali strone przed jej przeczytaniem. Powodzenia w ststystykach!
Odpowiedz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Oczyszczanie organizmu enzymami Bołotowa

 

oczyszczanie organizmu i leczenie raka według Huldy Clark

 

Katalog częstotliwości pasożytów wg Rife Clark i innych

 

Leczenie raka według Lebiediewa